Certified Ethical Hacker (CEH): Siber Güvenlik Uzmanlığı ve Ethical Hacking eğitiminin amacı; günümüz siber saldırılarında kullanılan araç ve teknikleri kullanarak, siber güvenlik konusunda uzmanlar yetiştirmektir.

Certified Ethical Hacker, hacking becerilerini, savunma amaçlı kullanarak görev yaptığı veya danışmanlığını yaptığı kurum / kuruluşların saldırıya uğramasını engellemeye veya saldırıları en az zararla bertaraf etmesini sağlamaya çalışır.

CEH Eğitimi kişilerin saldırı yöntemlerini uygulamalı olarak gördükleri ve bu saldırı yöntemlerine karşı neler yapılabileceğini öğrendikleri uygulamalı bir eğitimdir.

Beyaz Şapkalı Hacker (Certified WhiteHat Hacker), bilişim suçları işleyen korsanların kullandıkları teknik ve yöntemleri bilen, korsanların eylemleri sırasında kullandıkları araçları ve yazılımları tanıyan, kısacası bilgisayar dünyasının kötü adamları ile aynı bilgi ve beceriye sahip, iyi niyetli güvenlik uzmanıdır.

Bu eğitim, IT güvenlik görevlileri, web site yöneticileri ve ağ altyapı bütünlüğü konusunda çalışmalar yapan herkes için gereklidir. Aynı zaman da bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

EduLarge Akademi Başarı Belgesi
Eğitim sonunda, %90 devam oranını sağlayan öğrencilerimiz EduLarge Katılım Belgesi almaya hak kazanır.

Eğitimlerimizin belli saatlerinde yapılan uygulama sınavları ve varsa eğitim sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan mezuniyet notu 70 ve üstünde olan öğrencilerimiz Başarı belgesi almaya hak kazanırlar.

Öğrencilerin, EduLarge Akademi’nin kendilerine sunduğu Başarı belgesine hak kazanabilmeleri için, ilgili sözleşme şartlarını sağlayarak, kayıtlı oldukları eğitim paketinin belirli konularında düzenlenecek olan uygulama sınavlarına katılmaları ve/veya projelerini teslim etmeleri gereklidir.

Uluslararası Sertifikasyon

Certified Ethical Hacker sertifikasına sahip güvenlik uzmanları bir bilgisayar korsanı gibi kurumların veya şirketlerin güvenliklerini test ederler.

Bu sertifikayı almak için ECO-350 veya 312-50 kodu ile bilenen CEH Sınavını geçmek gerekir. Sınav dili İngilizcedir ve bu sınavda CEH adayları bir birinden zorlu 150 bilgi güvenliği sorunu cevaplandırmaya çalışırlar. CEH sertifikasını alabilmek için 150 sorunun %70’ini doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bu sınavda %70 barajını aştığınızda Certified Ethical Hacker unvanını alamaya hak kazanırsınız.